Banyolarda Renk Seçimi

banyolarda-renk-secimiKimileri için yattığı odanın dekorasyonu bir hayli önemli iken kimileri mutfağını çok sever ve buranın dekorasyonuna çok önem verir. Her odamız için ayrı bir çaba gösteriyoruz fakat bir yandan banyolarımızı da unutmamamız lazım. Sabah akşam girip çıktığımız bu alanların dekorasyonları da aslında bir hayli önemli. Her giriş çıkışımızda bizi nasıl karşılıyorlar? İşte belki kısa bir duş için bile banyoya girdiğimizde içimizin huzur bulmasını istiyorsak eğer banyolarımızda renk seçimine özen göstermeliyiz.

Herkes odalarında bambaşka renk seçimleri yapabilir. Kimileri odalarını daha huzur verici sade, soğuk renklerle dekore ederken kimileri de canlı ve sıcak renklerden yana tercihlerini kullanır. Bazıları da siyahın etkisinin odalarında hakim olmasını ister. Fakat banyolarda genellikle canlı, heyecanlı, sıcak duygulara yer vermek yerine daha sakin, huzurlu, rahatlatıcı bir hava kazandırmak isteriz.

Sizlere önerimiz banyolarınızı yeniden renklendireceğiniz zaman açık renkleri tercih etmenizdir. Bu rengi düz bir boya ya da seramik döşeme ile elde ediyor olmanız farketmez. Özellikle mavi ve tonları banyolarda en çok kullanılan renklerdendir.

Banyonuzun rahatlatıcı, sakinleştirici bir etkiye sahip olması için kırmızı, sarı, turuncu gibi canlı renklerden uzak durmanızı öneriyoruz. Bu sıcak renkler daha canlı, hareketli, heyecanlı duygular vermektedir. Ancak yine de aslolan renklerin size ne hissettiriyor olduğudur.

Açık renk demişken tabii akla ilk olarak beyaz geliyor. Beyaz ile mavi tonlarının uyumunu oldukça beğeniyoruz. Biraz da marina havası verildiği zaman çok da güzel oluyor. Tabii sizler beyaz ile çeşitli başka renkleri de birlikte kullanabilirsiniz. Leylak, lavanta, erguvan gibi renk tonlarının kullanıldığı banyo dekorasyonları da bir hayli hoşumuza gidiyor.

Bu renkler aslında banyonuza hakim olacak renkler. Ancak banyonuzu görsel olarak canlandıracak küçük dokunuşlar da yapabilirsiniz. Minik saksılarda bitkiler, çeşitli dekorasyon ürünleri güzel tercihler olacaktır. Bu ürünler odanızın genel renginde değil de bu renklere uyumlu farklı renklerde olurlarsa daha hoş bir görünüm elde edilebilir. İşte bu ufak ürünlerde kırmızı, turuncu, yeşil, sarı gibi birçok rengi ve tonlarını kullanabilirsiniz. Tabii uyumu bozmadan.

Açık renklerin en büyük avantajlarından bir tanesi banyoyu daha büyük gösterecek olmalarıdır. Birçoğumuzun banyo alanları küçük. Bu sebeple yanlış dekore edilen banyolar boğuk bir havaya sahip olabiliyorlar. O nedenle açık renkler tercih etmeniz bu yönden de banyonuza avantaj sağlayacaktır.

Kategori:Banyo Dekorasyonu. Etiketler: , , .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir