Dekorasyonda Sevdiğiniz Desenleri Belirleyin

dekorasyonda-desenlerÖzellikle ev ve ofis dekorasyonlarında desenler, ortama istediğimiz havayı kazandırabilmek ve ortam bütünlüğünü sağlayabilmek için önemli bir rol oynamaktadır. Tabii dekorasyonun her adımında uygulayabileceğiniz birbirinden farklı desenler mevcut ancak bu desenler öncelikle zevkinize uygun olmalı, birbirleriyle uyumlu olmalı ve güzel bir hava kazandıralım derken ortamı boğmamalıdır. Gelin en iyisi desenler üzerine daha ayrıntılı konuşalım.

Önerimiz farklı desen seçeneklerini değerlendirip sevdiğiniz desenleri belirlemeniz. Peki nasıl mı olacak?

Desenler odanızın her bir köşesinde yer alabilir. Özellikle öne çıkarmak istediğiniz desenler de varsa göze çarpacak öğelerde kullanmanız daha iyi olacaktır. Örneğin koltuğunuzun, koltuk yastıklarınızın kumaşı, duvarlarınız, duvarlarınızdaki tablolarınız, sehpalarınız, vazolarınız, aydınlatma ürünleriniz, dolap kapaklarınız, halılarınız; hepsi sizin için hoşlandığınız desenleri yerleştirebileceğiniz öğeler aslında.

Burada en önemli nokta odamızın her yerini desenlerle doldurmamanız. Bizim favorimiz sade bir oda dekorasyonu üzerine yalnızca bazı öğelerde uyumlu desenler kullanmak. Örneğin düz mavi ve beyaz renklerin hakim olduğu marina temalı bir oturma odası dekorasyonunda koltuk yastıklarının kılıfları mavi üzerine beyaz ya da tam tersi beyaz üzerine düz ya da dalgalı çizgi desenli olabilir. Yastıklarla uyumlu çizgilere belki halınızda ya da duvardaki bir tabloda da yer verebilirsiniz. Hem bütünlüğü sağlamış olursunuz hem de odanızı desenlerle boğmadan güzel bir dekorasyona imza atmış.

Dekorasyonunuzu yaparken uzun bir süre sıkılmadan bakabileceğiniz desenler seçmenizi tavsiye ediyoruz. İşte bu yüzden başkalarının zevkine göre değil kendi zevkinizi ve belki de aynı evi paylaştığınız kişilerin zevklerini göz önüne alarak dekorasyon yapmalısınız. Ayrıca her odada da aynı desenlere yer vermek yerine farklı odalarda farklı desenler kullanabilirsiniz. Evinizde dolaştıkça hep aynı tür desenleri görmek bir süre sonra sıkıcı olabilir. Ancak birbirinden tamamen farklı tasarımlar daha zevkli ortamlar yaratmanızı sağlayabilecektir.

Kategori:Genel Ev Dekorasyonu. Etiketler: , , , .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir