Giyinme Odaları Artık Bir Lüks Değil

giyinme-odasi-dekorasyonuGeçmişimizde çok fazla karşılaşmadığımız bir alışkanlık giyinme ya da diğer bir ismi ile soyunma odaları. Bizler genellikle giyim eşyalarımızı yatak odalarımızda saklar, burada giyinir soyunuruz. Birçok kişi için de bu tür bir giyinme odası oluşturmak lüks gibi görünüyor ve bu şekilde tepkiler gelebiliyor ancak biz de diyoruz ki; “giyinme odaları artık bir lüks değil.” Gelin sebeplerine birlikte bakalım.

Evinizde bir giyinme odası oluşturmak belki de birçok yönden sizin için avantajlı olabilir ya da siz durumları avantaja çevirebilirsiniz. Tek ihtiyacınız müsait bir oda. Bu oda çok küçük bir alan da olabilir, orta boylu bir oda da.

Özellikle aynı odayı paylaşan eşler, bu odada iki kişinin de tüm eşyalarına yer vermekte zorlanabiliyorlar. Hem erkeğin hem de bayanın tüm giyim eşyaları hesaba katıldığında bir odaya sığmak zor olabiliyor. İşte tam da bu noktada evimizde bir giyinme odası oluşturmak bize birçok yönden avantaj sağlayacaktır.

Evimizde eğer fazladan boş bir odamız varsa bu odayı bir giyinme odası olarak kullanabiliriz. Böylelikle yatak odamızda yer alan tüm giyim ürünlerini bu odaya yerleştirebilir ve yatak odasında yer açabiliriz. Özellikle küçük yatak odalarında bu önemli bir değişiklik olacaktır.

Aslında giyim ürünlerinizin bir arada olduğu bir alan yaratmış oluyor, diğer odalarınızda yer açıyorsunuz denilebilir. Tüm giysilerinizin yanında takılarınızı, ayakkabılarınızı, çantalarınızı da bu giyinme odanıza yerleştirebilirsiniz. Örneğin antrede bir dolabınız vardı ve ayakkabılarınız bu dolabı kaplıyordu. Artık ayakkabılarınızı bu dolapta saklamak zorunda değilsiniz ve böylelikle antrenizde de yer açtınız.

“Benim eşyalarım giyinme odasını dolduracak kadar fazla değil, yazık değil mi bu odaya?” demeyin! Daha verimli kullanmaya çalışın. Özellikle kadınlar sahip oldukları ayakkabıları, çantaları, kıyafetleri, takıları ayrı bir severler. O halde bu eşyalarınız arasında kendinize özel bir alan da kurabilirsiniz. Örneğin tekli bir koltuk ve küçük bir kitaplık yerleştirip boş zamanlarınızda bu odayı aynı zamanda okuma alanı olarak da kullanabilirsiniz.

Ya da başka bir dolap daha koyup kıyafet dışında eşyalar da koyup saklayabilirsiniz. Örneğin yazları dolaplara kaldırdığımız yorganları, yatak takımlarını, havluları ve bunlar gibi ev ürünlerini giyinme odanızın boş alanlarında depolayabilirsiniz.

Artık gerisi de sizin hayal gücünüze kalmış. Giyinme odanızı hangi yönden bir avantaja çevirebileceğinize siz karar verin. İster diğer odalarınızda alan açmak için kullanın ister aynı zamanda keyifli vakitler geçirebileceğiniz bir alana çevirin. Karar sizin!

Kategori:Diğer Öneriler, Genel Ev Dekorasyonu. Etiketler: , , , .

Bir Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir