Giyinme Odalarının Kullanımı İçin Fikirler

giyinme-odasi-dekorasyonuEğer evinizde fazladan boş bir odanız varsa, evde yaşayan aile henüz çok kalabalık değilse hele de yatak odanızın küçük olması sebebi ile eşyalarınızı bir türlü sığdıramıyorsanız evinizde bir de soyunma odası hazırlamaya başlayabilirsiniz. “Giyinme Odaları Artık Lüks Değil” başlıklı yazımızdan öncelikle bir ilham alabileceğiniz gibi bu yazımızda da giyinme odaları için dekorasyon fikirlerini sizlerle paylaşacağız.

  • Giyinme odanızın aydınlatmasına özen gösterin, odanın yeterli aydınlığa kavuşabildiğinden emin olun. Ayna karşısına geçtiğinizde üzerinizdeki kıyafetlerin renklerini yeterli aydınlıkta doğru şekilde görebilirsiniz ki ancak böyle kıyafetler ve uyumları konusunda doğru seçimleri yapabilirsiniz.
  • Kıyafet dolaplarınızın kapalı sistem olması eşyaları kaldırdığınızda ortamın daha toplu gözükmesini sağlarken açık dolap sistemini kullanırsanız tüm eşyalar gözünüzün önünde olur ve seçim yapmanız, hangi kıyafeti nerede olduğunu görmeniz daha kolay olur. İster kıyafetleriniz kapakların ardında ister açıkta olsun düzgün bir yerleştirme ile kötü bir görünüm elde etmeyeceğinizden emin olun.
  • Kıyafetleriniz için illaki büyük ve pahalı dolaplar almanız gerekmiyor. Basit bir iskeletten oluşan askı sistemleri ile de kıyafetlerinizi yerleştireceğiniz bir alan oluşturabilirsiniz. Bu daha düşük bir bütçe ile odanızı kurmanıza yardım edecektir.
  • Giyinme odanızda oturabileceğiniz ister normal bir koltuk, ister bir puf koltuk ya da bir sandalye mutlaka olsun. Kıyafet seçimini düşünürken, ayakkabılarınızı giyerken oturma ihtiyacı mutlaka hissedeceksiniz.
  • Tuvalet masası aynaları yerine kıyafetinize baştan aşağı bakabileceğiniz boy aynaları daha avantajlıdır, unutmayın.
  • Ortamda kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacak öğelere de yer vermeyi unutmayın. Örneğin hoş oda kokuları, güzel kokulu bir saksı çiçeği, beğeninize uygun çerçeveler giyinme odalarında geçirdiğiniz vakti daha mutlu bir hale getirebilir.
  • Örneğin kitap okumayı seviyorsanız eğer mini bir kitaplık ve okuma köşesini giyinme odanızda oluşturabilirsiniz. Kitaplarınızı, dergilerinizi bu alanda okuyabilir, belki de tabletinizi elinize alıp burada vakit geçirebilirsiniz.
Kategori:Diğer Öneriler. Etiketler: , , , .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir