Mutfak Dekorasyonunda Aksesuarların Önemi

mutfak-dekorasyonuTencereler, tavalar, tabaklar, kaseler, çatallar, kaşıklar derken küçük küçük birçok eşya mutfağımızı zaten dolduruyor. Bunun da üzerine mutfak dekorasyonlarında gereksiz çok fazla aksesuar kullanmamaya gayret ediyoruz. Mutfaklarımızda sade, küçük aksesuarlarla dekorasyon yapmayı tercih ediyoruz. İşte bu nedenle seçeceğimiz aksesuarların büyük bir önemi var.

Başta da belirttiğimiz gibi çok fazla aksesuar ile mutfağımızı doldurmak istemiyoruz. Yalnızca küçük dokunuşlarla ortam dekorasyonunu tamamlamaya çalışıyoruz. Mutfağımızda açık raflara, dolap kapaklarının üzerine, bir dolabınızın üzerine ya da tezgahınıza, duvarınıza dekoratif ürünler yerleştirebilirsiniz. Bunlar neler mi olabilir?

Eğer boş bir duvarınız varsa bu duvara içinizi açacak bir tablo yerleştirebilirsiniz. Duvarınıza, bir dolap kapağınıza aile resimlerinizin çerçevesini asabilirsiniz. Buzdolapları için özel olarak tasarlanmış mıknatıslı çerçeveler de buzdolapları üzerine resimlerinizi asmanız için birebir. Küçük biblolar ve mini saksılardaki renkli çiçekler de mutfaklara bir hayli yakışıyor.

Mutfağımızda dekorasyona asıl yardımcı olacak öğeler dışarıda kalan mutfak eşyalarımızdır. İçini kuru baklagiller, pirinç, şeker gibi besin maddeleri ile doldurduğunuz kavanozlar harika birer dekoratif eşya olabilirler örneğin. Ya da şık tasarımlı baharatlıklar veya diğer saklama kapları.

Mutfağımıza ne tür bir aksesuar seçeceğimize karar veriyor olsak da bu kararda en önemlisi renk tercihleridir. Seçeceğimiz aksesuarların dolap kapakları ile ve mutfağımızdaki renklerle uyumlu olmasına dikkat etmeliyiz. Bu uyum güzel bir görünüm elde etmemizi sağlayacaktır.

Mutfağımızın boğuk bir havaya sahip olmaması için açık renklere sahip olmasını tercih ediyoruz. Ancak mutfağımıza renkleri genellikle dolap kapakları ile verebiliyoruz. İşte bu renklere uygun dekoratif ürünler seçerek farklı köşelere de güzel renk yerleşimleri yapabiliriz.

Kategori:Mutfak Dekorasyonu. Etiketler: , , .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir