Yazlık Evler İçin Dekorasyon Fikirleri

yazlik-ev-dekorasyonuKimileri için yazları güzel bir tatilin adresi yazlıklar oluyor. Bu yazlıklarda günler, haftalar geçiriyoruz ve geçen her zamanın keyifli olmasını istiyoruz. Yazlıklarımızda daha mutlu, daha keyifli ve daha huzurlu zamanı sağlamanın bir yolu da dekorasyondan geçiyor. İşte sizlere yazlık evler için uygulayabileceğiniz dekorasyon fikirleri!

Yazlık evlerinizde belki birkaç hafta belki birkaç ay kalıyorsunuz. Fakat yine de bu kısa süreler için evinizi fazla eşyalarla doldurmanızı tavsiye etmiyoruz. Temel ihtiyaçlarınız doğrultusunda odalarınızı mümkün olduğunca az eşya ile dekore etmenizi öneriyoruz. Yani örneğin bir oturma odasında odanın büyüklüğüne uygun bir koltuk belki de sizin aileniz için yeterli olacaktır. Eşyalarınız için bir veya birkaç küçük dolap da sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacaksa fazla eşya ile alanınızı kaplamanın anlamı yok. Çünkü yazlığınızın odalarında ne kadar az eşya olursa alanınız o kadar ferah olur.

Özellikle yazlık evlerde tavsiyemiz bütün odalarınızın duvarlarında açık renkleri tercih etmeniz. Duvarlarınızı beyaza boyayabileceğiniz gibi mavi, mor, kırmızı, pembe gibi renklerin açık tonlarını da tercih edebilirsiniz. Bu açık duvar renkleri ile beyaz eşyalar kullanmaya korkmayın. Bembeyaz mobilyaları canlı renklere sahip dekorasyon ürünleri ile harika bir havaya kavuşturabilirsiniz ve aynı zamanda sadelikten de ödün vermemiş olursunuz.

Tavsiyemiz odanız için bir tema belirleyip bu tema çerçevesinde güzel tasarımlar ortaya koymak. Örneğin marine ve deniz teması çerçevesinde yapılacak dekorasyon yazlıklara çok yakışacaktır. Bunun için beyazı ve mavinin farklı tonlarını odamızda uyumlu bir şekilde kullanmamız güzel bir başlangıç olabilir. Ayrıca ortamınıza deniz havasını tamamlayacak deniz kabuklarını, maket gemileri yerleştirebilirsiniz. Birkaç ufak eşya ile de ortama kırmızı ve sarı renklerini eklemek canlılık katacaktır.

Bahar havasını dekorasyonunuzda yansıtmak da odanızı daha ferah ve huzur verici hale getirebilir. Bunun için de beyazın saflığının ağırlıkta olduğu odalarınızda pembe, sarı ve yeşil renklerini kullanabilirsiniz. Ayrıca canlı, renkli ve güzel kokulu çiçeklere de odanızda yer verebilirsiniz. Ancak çiçekler için tavsiyemiz saksı bitkilerini seçmeniz.

yazlik-ev-dekorasyonu-2

Yazın keyfini gerçek anlamında çıkarmak için balkonunuza da büyük önem vermenizi tavsiye ediyoruz. Bu anlamda bir odanızın dekorasyonuna ne kadar özen gösteriyorsanız eğer balkonunuza da en az o kadar özen göstermelisiniz. Eğer yeriniz varsa az yer kaplayan koltuklar balkonda geçirilen zaman boyunca rahatlığınızı korumanıza yardımcı olacaktır. Yeriniz yoksa da bir masa ve birkaç sandalye bile güzel bir dekorasyon oluşturmanızı sağlayabilir. Yine balkonlarda sadelikten yanayız. Gereksiz eşyaları bir kenara bırakın. Eğer gündüzleri de balkonunuzda vakit geçirecekseniz ve güneş balkonunuzda etkisini büyük oranda hissettiriyorsa şık bir şemsiye ya da balkonunuz için dekorastif bir tente sorununuzu çözebilir.

Kategori:Genel Ev Dekorasyonu. Etiketler: , , , .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir